śr. 22 listopada 2017

Profesor Joanicjusz Nazarko profesorem nauk ekonomicznych

31 lipca 2015 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akt nadania tytułu profesora nauk ekonomicznych profesorowi Joanicjuszowi Nazarko. Postępowanie o nadanie tytułu naukowego profesora w dziedzinie nauk ekonomicznych przeprowadzone zostało przez Radę Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Prof. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej i tam też zdobywał kolejne stopnie naukowe i tytuł naukowy profesora nauk technicznych, który został mu nadany w 1998 roku przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Profesor Joanicjusz Nazarko jest profesorem stowarzyszonym Université du Québec à Trois-Rivières w Kanadzie oraz profesorem honorowym Zhejiang University Ningbo Institute of Technology w Chinach. Jest członkiem zwyczajnym Akademii Inżynierskiej w Polsce, należy do Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk oraz wielu organizacji i stowarzyszeń naukowych.