sob. 21 października 2017

SAP - Poznaj światowy standard zintegrowanych systemów informatycznych

Wybierając kierunek logistyka bądź zarządzanie i inżynieria produkcji studenci Wydziału Zarządzania mają szansę zapoznać się nie tylko z koncepcją zintegrowanych systemów zarządzania, ale także z praktycznym wykorzystaniem systemów w oparciu o oprogramowanie firmy SAP, będącej jedynym spośród czołowych dostawców zintegrowanych systemów informatycznych.

Zajęcia praktyczne w laboratoriach komputerowych na systemie SAP przeprowadzane są w ramach takich przedmiotów, jak: Systemy ERP/DRP, Logistyczne systemy informacyjne oraz Zintegrowane systemy zarządzania. Podczas pracy w pracowniach specjalistycznych studenci poznają obszar Logistyki systemu SAP, który zawiera między innymi moduły: SD - sprzedaż i dystrybucja, MM - gospodarka materiałowa oraz PP - planowanie i zarządzanie produkcją.

Wybór unikalnej oferty SAP spośród dostępnych na rynku systemów klasy ERP podyktowany został szeroką funkcjonalnością systemu, będącego światowym standardem systemu zintegrowanego. System zawiera modelowe rozwiązania biznesowe, opracowane na podstawie doświadczeń z kilkunastu tysięcy wdrożeń na całym świecie (wśród klientów SAP znajdują się m.in. Cadbury Wedel, Fabryka Mebli Forte, Netia, Polkomtel, Orlen, czy Telewizja Polska).

Aby sprostać wymaganiom przyszłych pracodawców, staramy się wyposażyć studentów w niezbędną wiedzę. Znajomości obsługi systemu SAP jest jedną z umiejętności stawiającą naszych absolwentów w szeregu poszukiwanych specjalistów.