śr. 22 listopada 2017

Siemens Tecnomatix Plant Simulation

TECNOMATIX PLANT SIMULATION
Rzeczywiste rozwiązania do planowania, symulacji oraz nadzorowania produkcji

Studenci kierunków logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji  prowadzonych na Wydziale Zarządzania, mają możliwość poznania koncepcji cyfrowej fabryki oraz nabycia praktycznych umiejętności projektowania cyfrowego modelu procesu produkcyjnego i logistycznego  w oparciu o oprogramowanie Siemens Tecnomatix Plant Simulation. Siemens jest globalnym dostawcą produktów i usług informatycznych o istotnym wkładzie w rozwój wysokich technologii.

Zajęcia praktyczne w laboratoriach komputerowych w środowisku Tecnomatix Plant Simulation przeprowadzane są w ramach takich przedmiotów, jak: Procesy informacyjne w zarządzaniu, Systemy informatyczne w procesach produkcyjnych, Reengineering w logistyce, Lean Sigma w logistyce.

Coraz więcej innowacyjnych zakładów produkcyjnych  poszukuje do pracy specjalistów,  którzy posiadają praktyczną umiejętność projektowania, symulacji, wizualizacji oraz optymalizacji pojedynczych procesów produkcyjnych i całych ciągów technologicznych. Znajomość obsługi aplikacji Tecnomatix Plant Simulation jest jedną z umiejętności stawiającą naszych absolwentów w szeregu poszukiwanych na rynku pracy specjalistów.

Wybór oprogramowania oferowanego przez Siemens podyktowany został szeroką funkcjonalnością systemu oraz dostarczaniem różnorodnego zestawu rozwiązań produkcyjnych dostępnych obecnie na rynku. Tecnomatix to kompleksowa oferta cyfrowych rozwiązań do sterowania produkcją, które pomagają realizować innowacje dzięki synchronizacji inżynierii produktu, technologii i procesu produkcji. Wspierane przez najlepszą w swojej klasie platformę PLM Teamcenter Manufacturing, umożliwiają podejmowanie bardziej racjonalnych decyzji, rozpoznawanie metod zwiększania wydajności, obniżenia kosztów i uzyskania zamierzonego poziomu jakości oraz wytwarzanie innowacyjnych produktów z większą elastycznością i efektywnością.